Jednodňová revitalizácia tela

Jedálniček na jednodňovú revitalizáciu tela

Január je obdobie detoxu – veľa z nás cíti potrebu začať rok v zdravom tele a preto viac hľadáme spôsoby, ako reštartovať organizmus po Vianociach a Silvestri. Ak máte obavy – prípadne si neveríte, že zvládnete niekoľkodňový detox, pripravila som pre vás jedálniček na jeden deň, ktorý vám pomôže cítiť sa lepšie a pritom nehladovať.

Na čo by ste nemali pri detoxe zabúdať je najmä pitný režim – je potrebné vypiť 2 až 3 litre vody. Taktiež je dôležité dopĺňať vitamíny a minerálne látky – ideálne prostredníctvom prírodných šťiav – ako sú napríklad zdravé 100% šťavy JOS Berry.

Detox nemusí znamenať hladovanie, doprajte si jedlo v malých množstvách 5x za deň. Dôležité je však niektoré potraviny z jedálnička vylúčiť: mäso, mäsové výrobky, mlieko, syr, vajcia, smotana, maslo, margarín. Taktiež potraviny obsahujúce múku – chlieb a pečivo, sušienky, zákusky. Ďalej slané pochutiny – chipsy, slané oriešky, džemy, čokolády, polotovary, majonéza, sýtené ovocné nápoje, káva, čierny čaj.

Pokiaľ aktívne športujete, odporúčam počas detoxikačného dňa nezaťažovať organizmus príliš intenzívnou fyzickou aktivitou.

Jedálniček na 1 deň:

Raňajky: Ryžové vločky s madlovým mliekom a ovocím

Čas prípravy: 5 minút

Ingrediencie: 100g ryžových vločiek, 100ml mandlového mlieka, ½ jablka, 1 kiwi, ½ mandarinka

Uvarte ryžové vločky v mandlovom mlieku, na vrch poukladajte ovocie a raňajky sú hotove J Oporúčam hneď ráno vypiť 50ml čučoriedkovej šťavy JOS Berry, ktorá naštartuje detoxikačný proces.

Desiata: Orechovo-ovocný snack

Čas prípravy: 3 minúty

Ingrediencie: hrsť vlašských orechov, 50g hrozna, hrsť sušených brusníc

Všetky ingrediencie spolu zmiešajte a rovno skonzumujte.

Obed: Kuskus so zeleninou

Čas prípravy: 20 minút

Ingrediencie pre 2 osoby: 200g kuskus, 50g rajčiny, 1 brokolica, 2 mrkvy, 50g sojových bôbov, sušené paradajky, pár lístkov polníčku na ozdobu.

Brokolicu naparte, sójové bôby uvarte. Následne všetky zeleninové ingrediencie osmahnite na panvici, pridajte kuskus a dochuťte sušenými paradajkami a mletým čiernym korením.

Olovrant: Čučoriedkové smoothie

Čas prípravy: 10 minút

Ingrediencie: 100g čučoriedok, 1 banán, 50ml rastlinného mlieka podľa chuti, 50ml 100% čučoriedkovej šťavy JOS Berry čučoriedka.

Všetky indgrediencie vložte do mixéra, rozmixujte a podávajte.

Večera: Zeleninový šalát s avokádom a mangom

Čas prípravy: 10 minút

Ingrediencie: mix listových šalátov, 1 avokádo, ½ manga, ½ šalatovej uhorky, nastrúhaná varená červená repa, citrón a olivový olej na dochutenie.

Zeleninu očistíme a nakrájame na kocky. Spolu so šalátom vložíme do šalátovej misy a premiešame. Dochutíme citrónom a olivovým olejom. Podávať môžte s krajcom bezlepkového chleba.

Dobrú chuť, Romi.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s